Forum Wing Chun
29 Lipiec 2014, 15:45:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Witamy na Forum Wing Chun: forum dyskusyjnym dla osób uprawiających Wing Chun (詠春, 永春, Ving Tsun, Wing Tsun, Weng Chun, Yong Chun, Wing Tzun, Wing Tjun, Vinh Xuan etc.) oraz dla wszystkich zainteresowanych tym systemem kung fu. Celem forum jest jednoczenie osób ze wszystkich linii przekazu i umożliwienie wymiany informacji o tej chińskiej sztuce walki w przyjaznej i apolitycznej atmosferze.

Forum Portal Kalendarz Regulamin Szukaj Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Drewniany manekin  (Przeczytany 12146 razy)
VingDragon

Oświecony

Podziękowania
-dane: 137
-otrzymane: 103

« Odpowiedz #30 : 24 Styczeń 2012, 11:40:34 »

Ciekawy pomysl z tym wyciszeniem. Mysle jednak, ze te gumki to troche za malo swoja funkcje spelniaja. Ja kiedys wyciszalem manekina przyklejajac cienka warstwe filcu wokol kwadratowych scianek gdzie wchodza rece. Faktycznie dzwiek byl stlumiony ale to zmudna praca i po jakims czasie ow filc sie wycieral. 

© VingDragon - Derek M. Rozanski
real WT- Krakow

Oświecony

Podziękowania
-dane: 11
-otrzymane: 6

« Odpowiedz #31 : 26 Styczeń 2012, 11:13:32 »

A ja dałem srebrną taśmę klejącą i bandaż.
Idealne to nie jest, ale sąsiad mnie już nie odwiedza, a ADREM też nie.
Prewencyjnie włączam radio i 4 pory roku na wysokich obrotach i to działa najlepiej.
Może komuś się przypomni coś innego.
Pozdrawiam.   
lee73

Oświecony

Podziękowania
-dane: 94
-otrzymane: 25

« Odpowiedz #32 : 26 Styczeń 2012, 12:33:27 »

Ja kiedys wyciszalem manekina przyklejajac cienka warstwe filcu wokol kwadratowych scianek gdzie wchodza rece. Faktycznie dzwiek byl stlumiony ale to zmudna praca i po jakims czasie ow filc sie wycieral.  

A nie prościej okleić filcem te część ramion wchodzące w manekina np taśmą dwustronnie klejąca Co? Robota mniej żmudna i łatwiej wymieniać jak się wytrze  Mrugnięcie
Pomijam fakt, iż tak "wyciszony" manekin powinien mieć stosownie powiększone otwory, aby ruchomość pozostała bez zmian.
Ja jednak z natury fanem tuningu nie jestem i osobiście nigdy go nie wykastruję ale .... tak chyba łatwiej niż pracochłonnie wyklejać dziurki, jednak kto co lubi   Duży uśmiech

@Edek: a z drugiej strony zakładasz jakieś inne uszczelki, bo o ile kojarzę ramiona stukać mogą z obu końców ? Na ile ruchome i w jakich płaszczyznach masz ramiona manekina ? Pytam z ciekawości bo już określiłem swoje stanowisko  Język

Wing Chun Kung Fu Bydgoszcz/Toruń
Akademia Sztuk Walki PAGODA
Bydgoszcz ul. Staszicia 4, sala LO nr 6
Toruń ul Wielkie Garbary 9, sala SP nr 1 ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA
tux

Zaawansowany

Podziękowania
-dane: 3
-otrzymane: 4

« Odpowiedz #33 : 26 Styczeń 2012, 22:17:09 »

Ja tam wolę jak stuka. Przynajmniej "słyszę" technikę. Czy wytłumienie (amortyzacja) kończyn manekina nie wypaczy technik?
A jeśli nie chcesz hałasować to polecam trening formy bez manekina. Bardzo ciekawe doświadczenie.
VingDragon

Oświecony

Podziękowania
-dane: 137
-otrzymane: 103

« Odpowiedz #34 : 27 Styczeń 2012, 03:21:23 »

A nie prościej okleić filcem te część ramion wchodzące w manekina np taśmą dwustronnie klejąca Co?

Nie wspomnialem tego wczesniej ale musisz wiedziec, ze ja swojego manekina wyklejalem filcem w czasach kiedy tasma obustronnie klejaca jeszcze nie istniala wiec musialem korzystac z innych opcji dostepnych na rynku (przelom 1987-1988 roku). Wczesniej owszem, probowalem kleic na rece ale jakos lepiej bylo wyklejac scianki.  

Ja tam wolę jak stuka. Przynajmniej "słyszę" technikę.

Tlumienie manekina ma swoje cele, wady i zalety ale nigdzie nie bylo powiedziane ze akurat manekin musi byc glosny. Uwazam, ze im glosniej ktos "stuka" w manekina tak by bylo glosno ten tymbardziej nie rozumie sensu i celu treningu na takim przyrzadzie.

Czy wytłumienie (amortyzacja) kończyn manekina nie wypaczy technik?

Raczej nie - choc slyszalem kiedys historie, ze jeden z mistrzow YC rozpoznawal poziom zaawansowania ucznia po odglosie pracy manekina. Mozna i tak, ale dla mnie jest to sprawa dyskusyjna. Gdyby ktos spytal mnie czy wyciszac manekina - odpowiem tak, jak najbardziej. Nie mowie tylko o samych rekach ale i o listwach i ramie na ktorej zawieszony jest owy przyrzad.

© VingDragon - Derek M. Rozanski
EdekP

Oświecony

Podziękowania
-dane: 52
-otrzymane: 92

« Odpowiedz #35 : 27 Styczeń 2012, 18:18:32 »

Obecnie nie mam presji by manekina zupełnie wyciszyć więc tematu dawno nie eksplorowałem. Z wcześniejszego okresu, gdzie taka potrzeba była, zostały mi tylko gumki ze zdjęcia; nie miałem pomysłu na oklejanie rączek, bo nic trwałego i sensownego wtedy nie wymyśliłem.

Pień manekina mam w środku pusty wiec akurat u mnie uderzenia ramionami w kierunku „do pnia” powodują niezły łoskot, który to gumki znacznie redukują. Pociągnięcie za ramiona lub ruchy na bok już nie są tak hałaśliwe dlatego te „odbojniki” umieściłem tylko z jednej strony.

Gdybym teraz miał wyciszać manekina to bym rozważył dwie opcje.
Pierwsza to oklejenie ramion matą do szuflady z IKEI - jest do relatywnie cienka, twarda, łatwa w obróbce i tania mata plastykowa. Przy czym trzeba by pewnie pokombinować z poszerzeniem otworów lub zmniejszeniem średnicy ramion manekina, przynajmniej jeśli chciało by się zachowaną ruchomość ramion.

Druga opcja jest prostsza i mniej inwazyjna. Polega na czasowym unieruchomieniu ramion manekina tak, by nie było w nim elementów ruchomych, które mogły by stukać o siebie. Jeśli wymiary by pasowały, to można by wkorzystać wspomnianą wcześniej matę albo w inny sposób zaklinować ramiona.

kto mnie szuka - tego znajdę
wing-chun.pl
EdekP

Oświecony

Podziękowania
-dane: 52
-otrzymane: 92

« Odpowiedz #36 : 02 Sierpień 2012, 12:10:33 »

<a href="http://www.youtube.com/v/_2aw3BEiA0g&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/_2aw3BEiA0g&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0</a>

kto mnie szuka - tego znajdę
wing-chun.pl
lee73

Oświecony

Podziękowania
-dane: 94
-otrzymane: 25

« Odpowiedz #37 : 02 Sierpień 2012, 13:09:20 »

Zakładam że to samo lub bardzo zbliżone rzeczy można robić na czymś takim

lub po prostu mocując do worka lub zawieszonej opony 1 lub więcej "ramion". Przy większej ilości ramion można je sobie dodatkowo napędzać i odprowadzać generowaną w ten sposób siłę ....
<a href="http://www.youtube.com/v/5dZAkxWJtEI&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/5dZAkxWJtEI&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/hl-v6foCGjs&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/hl-v6foCGjs&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0</a>

najlepsza była by kombinacja luźno zawieszonej opony jak w filmiku nr2 z kijkami 1 lub więcej mocowanymi do opony
Z partnerem warto poćwiczyć to samo w reakcji na cios - z filmiku wydaje się, że wystarczy lewy prosty Uśmiech wyprowadzany niekoniecznie szybko -zawsze będzie to lepsze niż zabawa ze statycznym partnerem. No ale to mój układ odniesienia i nie wiem jak abstrahuje to do układów innych osób

Wing Chun Kung Fu Bydgoszcz/Toruń
Akademia Sztuk Walki PAGODA
Bydgoszcz ul. Staszicia 4, sala LO nr 6
Toruń ul Wielkie Garbary 9, sala SP nr 1 ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA
Hagen

Początkujący
*

Podziękowania
-dane: 0
-otrzymane: 0

« Odpowiedz #38 : 04 Styczeń 2013, 17:38:13 »

a co myślicie o takim rozwiązaniu? Słuchając gościa myślę że ma to sens...
<a href="http://www.youtube.com/v/u56jej7C8M0&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/u56jej7C8M0&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0</a>

Jak umieszczacie ramiona w swoich manekinach? Dwa górne na jednej linii czy takie lekko pijane ustawienie ?
Forum Wing Chun

Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  

Skocz do: